Priamo pri pláži | Typ pláže: piesočno – kamienková, mólo

Popis

Popis hotela Elegance *****

rychly popis

Výborne situovaný hotel sa nachádza priamo pred hotelovou plážou “Hana Beach“ s priezračnou vodou Egejského mora. Svojim klientom ponúka harmonickú vyváženosť tradičnej tureckej pohostinnosti a zároveň spĺňa všetky očakávania od moderného komplexu. Ponúka pláž v kombinácii so štýlovým dreveným mólom, bazén pri pláži ale aj oddychový bazén pre dospelých klientov, ktorí túžia po pokojnej dovolenke.

poloha

hotel od pláže delí len pešia promenáda (do centra Marmarisu asi 3 kilometre). Súčasťou promenády je aj asi 7 km dlhý cyklistický chodník, ktorý spája Marmaris so strediskom ?çmeler. Od letiska Dalaman je hotel vzdialený približne 95 km.

hotel

komplex je zariadený v butikovom štýle. Klientom sú k dispozícii  3 reštaurácie (z toho jedna ? la carte priamo na pláži počas večerných hodín, za poplatok), lobby, 5 barov, 2 vonkajšie bazény, bazén pre deti, detské ihrisko, detský klub (4 - 12 rokov), animácie, živá hudba na klavíri, wellness a fitnescentrum, jacuzzi, turecké kúpele, biliard, stolný tenis, stolný futbal, vodné pólo, šípky. Wi-Fi v celom areáli hotela zdarma. Za poplatok sú k dispozícii masáže, lekár, kadernícky salón, videohry, opatrovanie detí, požičovňa áut, drogéria, vodné lyže, wakeboard, banán, jet ski, parasailing a motorové loďky. Stredisko ďalej ponúka rôzne športy ako raftovanie, surfovanie, potápanie, či horský bicykel.

izby

klimatizované dvojlôžkové izby sú zariadené v butikovom štýle s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek s vlastným sociálnym zariadením (vaňa, sušič na vlasy, WC), balkónom, SAT TV, telefónom, minibarom (denne dopĺňaná balená voda). Trezor a Wi-Fi sú na izbách zdarma.

stravovanie

all inclusive – raňajky, obedy, poobedný snack pri bazéne (12:00 - 16:00), kávové prestávky (17:00 - 18:00), večere, predpolnočná polievka (23:00 - 23:30). Domáce alkoholické a nealkoholické nápoje od 9:00 - 24:00 zdarma.

plaz

piesočnatá pláž pri vstupe s kamienkami. Pozvoľný vstup do mora v kombinácii s nádherným dreveným mólom pre maximálne pohodlie ponúka slnečníky, ležadlá a plážové osušky zdarma. Súčasťou je aj plážový bar (oddelený od pláže promenádou) so službami all inclusive. Vodné športy za poplatok.

doprava

letecká

typ stravy

all inclusive

informacie o krajine a stredisku

TURECKO: hlavné mesto: Ankara počet obyvateľov: 66,5 mil. rozloha: 814.500 km2 časový posun: + 1 hod. doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye, cca 2 hod. 30 min. do Izmiru mena: turecká líra úradný jazyk: turecký. Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné,  Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

MARMARIS: Stredisko Marmaris leží v údolí borovicových lesov, na brehu Egejského mora s priezračne čistou vodou a množstvom malebných lodičiek a jácht. Toto čarovné miesto je plné scénických pohľadov, histórie, autentického jedla a barov, ku ktorým sa jednoducho dostanete palmovou promenádou, alebo rušnou obchodnou uličkou, tiahnucimi sa pozdĺž celého strediska. Transfer z letiska v Dalamane trvá približne 1 hod. 30 minút.

fakultativne vylety

Efez – celodenný výlet so zastávkou v Selçuku. Návštevníci si prezrú dom Panny Márie na hore Koressos. Efez bol domovom jedného zo siedmich divov sveta – Artemidinho chrámu a patrí medzi najvýznamnejšie archeologické miesta na svete. Súčasťou komplexu je známa Celziova knižnica, Veľké divadlo, Hadriánov chrám.   
Pamukkale  – celodenný výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Návšteva pozostatkov antického Hierapolisu a v prípade záujmu možnosť vykúpať sa v Kleopatrinom kúpeli – termálna liečivá voda v troskách Hierapolisu. Obed je zahrnutý v cene výletu. 

Rodos – celodenný výlet. Plavba loďou z Marmarisu na grécky ostrov Rodos trvá hodinu. Počas výletu návšteva najznámejších pamätihodností ostrova.

Dalyan loďou alebo autobusom – celodenný výlet, obed v cene. Plavba člnom po rieke Dalyan zahrňuje návštevu bahenných kúpeľov a eko-pláže Iztuzu (Turtle Beach) – pláž, kde ohrozený druh korytnačky kareta kladie svoje vajíčka. Plavba z Marmarisu do Dalyanu trvá cca 2 hodiny 15 min. (počas plavby prestávka na kúpanie v mori). Autokarový transfer z Marmarisu do Dalyanu trvá cca 1 hod. 15 min.

Aquapark – úžasná spleť šmykľaviek, vodných atrakcií a bazénov.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistých vodách Egejského mora. Počas plavby je podávaný obed.


Mapa

Odkaz na mapu umiestnenia hotela

Informatívna poloha hotela (údaj z recenzií bez záruky).

Turecko

Turecko je štátom, ktorý ponúka hneď niekoľko zaujímavostí. Svojou rozlohou súčasne zasahuje do juhovýchodnej Európy i Ázie a jeho prielivy Bospor a Dardanely spájajú Čierne a Egejské more. Z tohto dôvodu je tiež označované za bránu Orientu. Práve orientálna kultúra je lákadlom a motívom pre mnohých turistov na návštevu tejto destinácie. V Turecku sa rozprestierajú krásne pláže pri Stredozemnom mori, no zároveň je to aj krajina s bohatou históriou, ktorú dokumentujú početné antické pamiatky. Dovolenka v Turecku tak nemusí byť spojená len s odpočinkom na plážach. Môžete sa tu tiež vydať za poznávaním historických pamätihodností celosvetového významu alebo odhaliť prírodné bohatstvo hôr neďaleko pobrežia. Turecká klíma sa v lete vyznačuje veľmi horúcim počasím a v období od konca mája do októbra zaručuje príjemnú dovolenku pri mori. Turecko patrí medzi typické letecké destinácie a najobľúbenejšími letoviskami sú Alanya, Antalya, Side alebo všeobecne známa Turecká riviéra.

Hotely Marmaris