Priamo pri pláži | Typ pláže: piesočnatá

Popis

Popis hotela Hilton Hurghada Long Beach Resort ****

rychly popis

Príjemný hotel priamo pri šírej piesočnatej pláži ponúka možnosti športového vyžitia, zábavy i animácie. Odporúčame klientom všetkých vekových kategórií i pre rodiny s deťmi.

poloha

hotel je situovaný pri dlhej piesočnatej pláži v turistickej oblasti Magawish, približne 22 km južne od Hurghady a 16 km od letiska. Približne 6 km od hotela sa nachádza obrovský aquapark s množstvom bazénov a šmykľavkami pre deti i dospelých.

hotel

vstupná hala s recepciou, zmenáreň, výťah, hlavná reštaurácia, ? la carte reštaurácie, bar na pláži, bar pri bazéne, konferenčná miestnosť, diskotéka, spolu šesť bazénov - vonkajšie bazény i samostatný detský bazén, obchody, wellness centrum (turecké kúpele, sauna, vírivka a masáže za poplatok). Za poplatok biliard, čistiareň odevov, salón krásy. Pre deti je pripravený miniklub a detské ihrisko. Športové možnosti - minigolf, posilňovňa, stolný tenis, plážový volejbal. Hoteloví hostia majú možnosť zahrať si squash a tenis (zapožičanie rakiet za poplatok). Hotel organizuje animačné programy. Wi-Fi pripojenie vo vstupnej hale zdarma, na izbách za poplatok.

izby

dvojlôžkové izby s možnosťou dvoch prísteliek sú vkusne zariadené. Všetky izby majú klimatizáciu, SAT TV, telefón, minibar, súpravu na prípravu kávy a čaju, trezor, sušič na vlasy, balkón, kúpeľňu so sprchou a WC. Wi-Fi pripojenie na izbách za poplatok.

stravovanie

all inclusive formou bohatých bufetových stolov, miestne čapované alkoholické a nealkoholické nápoje, čaj a káva. V čase od 15:00 – 17:00 je podávané ľahké občerstvenie.

plaz

dlhá piesočnatá pláž, osušky, ležadlá a slnečníky na pláži i pri bazéne zdarma. Ponuka vodných športov a potápačské centrum k dispozícii za poplatok.

doprava

letecká

typ stravy

all inclusive

informacie o krajine a stredisku

hlavné mesto: Káhira

počet obyvateľov: 95 mil.

rozloha: 1 010 408 km2

časový posun: + 1 hodina

doba letu: približne 3 hod. 40 min.

mena: egyptská libra

úradný jazyk: arabčina

EGYPT
Egypt je severoafrická krajina obmývaná Červeným a Stredozemným morom rozprestierajúca sa na dvoch kontinentoch. Egypt sa pýši jednou z najstarších civilizácií na svete i úchvatným historickým a kultúrnym bohatstvom. Obrovským lákadlom sú pyramídy v Gíze, ktoré sú jediným zo siedmich divov zachovaným dodnes. Najväčšia a najznámejšia je Cheopsova pyramída s úctyhodnou výškou takmer 140 metrov. Ďalším zo symbolov Egypta je Sfinga – obrovská socha s ľudskou hlavou a telom leva, ktorá sa nachádza asi 20 kilometrov od Káhiry – hlavného a najväčšieho mesta krajiny. Známe Údolie kráľov, hrobky, chrámy, mešity či typický bazár nadchnú každého návštevníka. Egypt láka turistov nielen unikátnymi pamiatkami, ale i slnkom zaliatymi krásnymi plážami, blankytným morom s fascinujúcim podmorským životom a kvalitnými hotelmi s ochotným personálom. Ak túžite po kúpaní v teplých vodách Červeného mora, návšteve krásnych starovekých pamiatok, večerných prechádzkach s možnosťou výhodných nákupov a zaručene slnečnej dovolenke, potom Vás dovolenka v Egypte určite nesklame. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy na letisko v Hurghade. Let trvá približne 3 hodiny a 40 minút.

MAGAWISH
Turistická oblasť Magawish sa nachádza asi 20 km južne od Hurghady a je vyhľadávaná i pre vhodné podmienky na šnorchlovanie a potápanie, windsurfing a blízky fantastický aquapark. Transfer z letiska v Hurghade do Magawishu trvá približne 16 minút.

fakultativne vylety

Výlet loďou na ostrov Giftun – plavba na krásny piesočnatý ostrov trvá približne 1 hodinu z Hurghady. Relax na nádhernej pláži, kúpanie a potápanie v priezračnom mori v blízkosti koralových útesov.

kahira

celodenný alebo dvojdňový výlet do hlavného mesta krajiny, návšteva Egyptského múzea, pyramíd v Gíze, starého mesta Khan el- Khalili, výroba papyrusu.

luxor a udolie kralov

Memnonove kolosy, chrám kráľovnej Hatšepsut, pohrebisko faraónov a chrámový komplex v Karnaku.

jeep safari

poldňový výlet na jeepoch do beduínskej dediny, možnosť zajazdiť si na ťave, návrat večer.

Mapa

Odkaz na mapu umiestnenia hotela

Informatívna poloha hotela (údaj z recenzií bez záruky).