250 m od pláže | Typ pláže: piesočnatá

Popis

Popis hotela Hotel Amazonas ***

Popis zájezdu
Poloha

Hotel, který byl renovován v roce 2015, se skládá z pětipodlažní hlavní budovy v živém letovisku El Arenal. Dlouhá pláž s bílým pískem a pozvolným vstupem do moře je vzdálena od hotelu cca 250 metrů (lehátka se slunečníky za poplatek). Centrum města je 100 metrů od hotelu a najdete v něm velké množství obchodů, restaurací, diskoték a barů. Do známého Aqualandu El Arenal je to cca 15 minut chůze. Letiště je od hotelu vzdálené cca 10 km.

Vybavení

Hotel disponuje vstupní halou s recepcí, restaurací, barem, venkovním bazénem, půjčovnou aut, TV místností, Wi-Fi připojením v lobby (za poplatek), pronájmem kol, úschovnou zavazadel.

Ubytovaní

Prostorné dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (WC, vana nebo sprchový kout), telefonem, trezorem (za poplatek), stropním ventilátorem, balkonem nebo terasou.

Sport a zábava

V hotelu kulečník a šipky. Zábavní možnosti v centru města, vodní sporty na pláži, návštěva blízkého Aqualandu El Arenal.

Stravování

All inclusive zahrnuje snídaně, obědy a večeře – vše formou bufetu. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje lze čerpat v místech a časech určených hotelem.

Mapa

Odkaz na mapu umiestnenia hotela

Informatívna poloha hotela (údaj z recenzií bez záruky).

Španielsko

Španielsko zaberá väčšinu Pyrenejského polostrova. Jeho súčasťou sú aj Kanárske ostrovy a známe Baleárske ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárske ostrovy sú známou celoročne vyhľadávanou destináciou, kde môžete spoznávať Gran Canariu, Tenerife alebo Fuerteventuru. Pevninská časť Španielska je veľmi rôznorodá. Vo vnútrozemí je skôr hornatá a severnú hranicu tvorí horský masív Pyreneje. Najväčšie turistické lákadlo jednoznačne predstavujú španielske pláže a množstvo architektonických a kultúrnych zážitkov, ktoré táto krajina ponúka po celý rok. Najatraktívnejšie pevninské riviéry sú Costa Brava a Andalúzia. Určite vás nadchne španielsky temperament, výborná kuchyňa, národná hrdosť a tradície. Krajina je rajom pre pestovanie ovocia a zeleniny. Španielsko je aj krajinou eurovíkendov (Madrid a Barcelona). Panujú tu horúce letá ojedinele s teplotami až okolo 40 °C. Andalúzia ponúka letné počasie až do októbra, Kanárske ostrovy sú celoročne vhodným miestom pre cestovateľské zážitky.

Na Baleárských ostrovoch bola novo zavedená turistická taxa, ktorá závisí na ktegórii hotela, v ktorom sú klienti ubytovaní:

Výška turistickej taxy (vrátane dane) je stanovená vládou a závisí na oficiálnej kategórii ubytovacieho zariadenia, v ktorom sú klienti ubytovaní.

Hlavná sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedľajšia sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pre všetky osoby nad 16 rokov, ktoré navštívia Baleárské ostrovy. Klienti, ktorí trávia na ostrovoch 9 dní a viac, platí od 9. dňa 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vyberaná v hotovosti na mieste pobytu, priamo v ubytovacích zariadeniach

Hotely Mallorca