Popis

Popis hotela Hotel Perla **

Popis

Pláž: 300 m | ZDARMA: klimatizace, lednice, TV, Wi-Fi

Okolí

Rodinný a útulný hotel Perla 2* se nachází jen 300 m od pláže v městečku Bjala (Bulharsko), ležícím cca70 km od letiště v Burgasu. Pláže v Bjale jsou krásné, pověstné svými bílými útesy, které jsoupovažovány za světový geologický fenomén. Samotná Bjala láká svou výbornou kuchyní, kteroumůžete vyzkoušet v místních restauracích a hospůdkách, kterých je tu nespočet. Na náměstítaké naleznete místní muzeum. Městečko je výbornou volbou pro všechny, kteří hledají pohodua odpočinek. Cesta z pláže je však do kopce, proto jej moc nedoporučujeme pro osoby sesníženou pohyblivostí. Hotel leží v pěkně udržované zahradě s bazénem, restaurací a dětskýmhřištěm. Jen několik metrů od hotelu najdete supermarket. Všechny pokoje jsou klimatizované,v hotelu je bezplatná Wi-Fi.

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje s možností až2 přistýlek mají sociální zařízení,televizi, chladničku a klimatizaci.

Stravování

Bez stravy: Vlastní strava.Snídaně a večeře: Možnost dokoupení snídaní a večeří v restauraci přímo v penzionu. Nápoje u večeří nejsou zahrnuty v ceně.

Doprava

Doprava do Bulharska do Burgasu je zajištěna leteckou společností Smart Wings, typ letadla Boeing 737.

Obzor

Malebné prímorské letovisko, v strednej časti bulharského Čiernomoria (60 km južne od Varny a 70 km severne od Burgasu) sa pre svoju špecifickú atmosféru a nádhernú prírodu sa stáva čoraz viac obľúbeným cieľom dovolenky pre mnohých klientov nielen zo Slovenska. Niekoľko kilometrová nádherná piesočnatá pláž s miernym vstupom do mora sa nachádza medzi dvomi skalnatými útesmi. Tak ako v iných letoviskách i tu môžu deti i dospelí využiť vodné športy na pláži (vodné bicykle, windrurfing, jazda na banáne, paragliding, vodné lyže) alebo navštíviť niektorý z fakultatívnych výletov. Nielen pre mladú generáciu bola vybudovaná najväčšia diskotéková sála na bulharskom pobreží, kam chodia klienti i zo vzdialenejších oblastí. Menšie mestečko, sa v posledom období premenilo na živé rekreačné stredisko s množstvom kaviarničiek, štýlových reštaurácií, diskoték, folklórnych programov, obchodíkov. Výhodou turistami ešte "neobjaveného" letoviska, sú oveľa nižšie ceny ako v známych veľkých strediskách. Nad mestečkom sú vysoké zalesnené kopce, na ktorých sa nachádzajú zvyšky rímskeho opevnenia, ktoré svedčia o starobylom pôvode Obzoru, ktorý bol kedysi opevnenou osadou nazývanou Templus jovis (Jupiterov chrám). V strede letoviska sa nachádza malý park, v ktorom sú naznášané zvyšky z rímskeho opevnenia. Pod ním sa nachádza 100 ročný pravoslávny chrám. Priamo na pláži sa nachádza budova diskotéky, ktorá má podobnu hradu Kozjak, ktorý dal vybudovať v polovici 14. storočia knieža Dobrotica.

Popis bol prevzatý od CK Azur Reizen

Bulharsko

Bulharsko je štát ležiaci v juhovýchodnej Európe, ktorého východnú hranicu tvorí Čierne more. Dĺžka pobrežia, ktoré má veľmi rozmanitý charakter, je takmer 400 kilometrov. Nájdeme tu dlhé piesočnaté pláže, ústia mnohých riek aj skalnaté zátoky. Krajina je smerom do vnútrozemia skôr hornatá, v pohorí Rila sa týči takmer 3000 metrov vysoký vrchol Musala, ktorý je zároveň najvyššou horou celého Balkánskeho polostrova. Hlavným mestom Bulharska je Sofia, ktorá leží na historicky dôležitých obchodných cestách spájajúcich Európu a Orient. Podnebie pri pobreží Čierneho mora má stredomorský charakter, čo znamená, že v letných mesiacoch prevažujú jasné a teplé dni s minimom zrážok. Prímorské letoviská v Bulharsku prudko ožili okolo roku 2000 a odvtedy tu ponúkajú svoje vysoko štandardné služby rôzne nové alebo zrekonštruované hotely. A to všetko za prijateľnú cenu. Rovnako aj miestne reštaurácie ponúkajú rôzne typicky balkánske špeciality za dostupnejšie ceny.

Hotely Obzor