600 m od pláže | Typ pláže: kamenistá, obtiažny prístup

Popis

Popis hotela Orquidea ***

Poloha:

hotel leží na okraji centra Funchalu, asi 300 m od hlavního náměstí a 500 m od katedrály Sé, kde se nachází velké množství obchodů a restaurací. Přístav je vzdálen asi 300 m a městská pláž s velkými oblázky cca 500 m. Do 100 metrů od hotelu se nachází nejbližší restaurace a obchody. Autobusové zastávky jsou asi 150 m od hotelu.

Ubytování:

městský hotel nabízí kvalitní ubytování ve zrekonstruovaných dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky. Pokoje mají koupelnu (sprcha nebo vana, toaleta, fén), sat. TV, Wi-Fi, klimatizaci, telefon. Některé pokoje mají balkón (za příplatek) s výhledem do ulice a ve 4. patře výhled na centrum Funchalu a částečně na oceán.

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, restaurace s panoramatickým výhledem na Funchal a oceán z terasy, lobby bar, výtah, sluneční terasa s lehátky a panoramatickým výhledem, herna a společenská místnost.

Sport a zábava:

24-hod. recepce, restaurace s panoramatickým výhledem na Funchal a oceán z terasy, lobby bar, výtah, sluneční terasa s lehátky a panoramatickým výhledem, herna a společenská místnost.

Stravování:

polopenze - snídaně formou kontinentálního bufetu, večeře formou bufetu.

Vzdálenosti:

centrum Funchalu: cca 300 m
pláž: cca 500 m
autobusová zastávka: cca 150 m

Mapa

Odkaz na mapu umiestnenia hotela

Informatívna poloha hotela (údaj z recenzií bez záruky).

Portugalsko

Z dvoch krajín na Pyrenejskom polostrove predstavuje Portugalsko tú menšiu a hlavne nedocenenú turistickú destináciu. Portugalsko láka každoročne tisíce Slovákov na vôňu pomarančov i ďalšieho ovocia, ako aj na chuť pravého portského vína. Juh krajiny je preslávený nádhernými plážami a bohatým nočným životom. Ide predovšetkým o oblasť Algarve, kde je vybudovaných najviac hotelov a je tu najteplejšie more v rámci Portugalska. Stred krajiny uspokojí milovníkov histórie vďaka početným kultúrnym pamiatkam a hlavnému mestu Lisabon. Sever zas vábi na staré ľudové tradície v malých dedinkách a na povestné vínne pivnice. Je tu najväčšia sila portugalského patriotizmu a centrom oblasti je veľmi známe Porto. Portugalsko má asi desať a pol milióna obyvateľov, asi rovnako ako Česká republika. K Portugalsku patria aj ďalšie dve obľúbené ostrovné destinácie, ktorými sú Azorské ostrovy a Madeira.

Od 1.5.2017 bude v meste Santa Cruz na portugalskom ostrove Madeira vyberaná pobytová taxa ecotax vo výške 1 EUR/os./noc, max 5 EUR/os./pobyt. Poplatok bude hradený priamo v mieste pobytu ubytovateľovi. Nariadenie sa vzťahuje na všetky typy ubytovacích zariadení v obci Santa Cruz. Od poplatku sú oslobodené osoby do 18 rokov.

Hotely Madeira