100 m od pláže | Typ pláže: piesočnatá

Popis

Popis hotela Palmasera Resort Village ****

rychly popis

Známy hotelový rezort Palmasera Village obklopený peknou upravenou záhradou sa nachádza priamo pri piesočnatej pláži s ružovým pieskom a tyrkysovo priezračnou vodou v zálive Orosei. Poskytuje pohodlie, kvalitné služby a pestrý animačný program. Je vhodný predovšetkým pre rodiny s deťmi. Uspokojí aj náročnejšiu klientelu.

poloha

priamo pri hotelovej pláži s magickým výhľadom na pohorie v blízkosti jednej z najkrajších pláží Sardínie, Cala Luna. Do mestečka Cala Gonone s malebným prístavom, nákupnými a zábavnými možnosťami sa dostanete krátkou pešou prechádzkou po plážovej promenáde priamo od hotela. Vzdialenosť od letiska je približne 100 km.

hotel

vstupná hala s recepciou, Wi-Fi v priestoroch recepcie zdarma, hlavná hotelová reštaurácia, reštaurácia „I Ginepri“ so špecialitami z grilu, bar pri bazéne, bar na terase (za poplatok), veľký hotelový bazén so slanou vodou (ležadlá a slnečníky zdarma), detské ihrisko, detský bazén, obchod, amfiteáter, požičovňa áut, tenisové kurty, plážový volejbal, detský klub aj v slovenskom jazyku. V rezorte premáva plážový minibus. SUN & FUN klub – bohatý animačný program v júli a auguste so slovenskými animátormi pre deti aj pre dospelých.

izby

štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, minibarom, trezorom. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchou a s WC, sušič na vlasy, balkón alebo terasu s posedením. Izby sa nachádzajú v hlavnej budove alebo v hotelových vilkách.

stravovanie

all inclusive – raňajky, obedy, večere formou bufetu, ľahšie občerstvenie (16:00 - 18:00), miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (voda, káva, čaj, pivo, biele a červené víno, vodka, rum, gin, whisky, limoncello) v čase od 10:00 do 23:00 hod. (2x počas dňa 45 min. prestávka).

plaz

veľmi pekná piesočnatá hotelová pláž premiešaná s drobnými kamienkami s ružovým sfarbením, slnečníky, ležadlá a plážové kreslá zdarma, plážové osušky (za poplatok). Centrum vodných športov (za poplatok).

doprava

letecká

typ stravy

all inclusive

informacie o krajine a stredisku

SARDÍNIA 

Druhý najväčší ostrov Stredozemného mora patriaci Taliansku sa nachádza vedľa Apeninského polostrova južne od Korziky. Uprostred Tyrrhenského mora ukrýva tento zelený ostrov množstvo prírodných aj kultúrnych pokladov od nedotknutých divokých pláží, okúzľujúcich mestečiek a tradičných horských dediniek až po tajomné nuraghy – okrúhle kamenné veže pochádzajúce z doby kamennej a bronzovej. Datované sú až do roku 1 700 pred naším letopočtom a dokazujú, že Sardínia patrí k najstaršie osídleným miestam v Európe. V minulosti bola Sardínia prevažne poľnohospodárskou krajinou, k čomu ju predurčovali výborné klimatické podmienky a hornatý povrch. Doteraz sa na horských lúkach a pastvinách pasú stáda oviec a kôz, ktoré dotvárajú typický obraz vnútrozemia. Typická je aj pohostinnosť domácich obyvateľov, ktorí doteraz vo vnútrozemských horských dedinkách žijú podľa starých tradícií a zvykov. Kontrastom k nim sú moderné mestá ako hlavné mesto Cagliari, Alghero alebo jedno z najvychytenejších svetových stredísk Porto Cervo, ktoré je každoročne vyhľadávané množstvom svetových celebrít ako napríklad Madona, Beckhamovci, Al Pacino, Abramovič a mnoho ďalších. Hoci Sardínia patrí medzi ostrovy najmenej poznačené turizmom a civilizáciou, pobrežné mestečká a turistické komplexy sú výborne vybavené a návštevníkom poskytujú maximálny komfort. Divoké skalnaté pobrežia a útesy sa tu striedajú s piesočnatými dunami a plážami lemovanými borovicovými lesmi a bujnou stredomorskou vegetáciou. Vďaka priezračnému a krištáľovo čistému moru hrajúcemu všetkými odtieňmi modrej, zelenej, azúrovej a smaragdovej farby, je Sardínia právom nazývaná aj ako Karibik Európy. Letecké zájazdy sú realizované s odletom z Bratislavy do Olbie, let trvá približne 1 hodinu 45 minút.

cala gonone

Malé prímorské mestečko ležiace vo východnej časti ostrova Sardínia v zálive Orosei. Nachádza sa tu niekoľko obchodíkov, reštaurácií, pizzerií, kaviarní. V stredisku je malý prístav, odkiaľ sa dajú podnikať lodné výlety do okolia. Oblasť je známa svojimi jedinečnými plážami s bielym alebo ružovým pieskom a priezračným tyrkysovo modrým morom. Transfer z letiska asi 1 hod. 30 min.

fakultativne vylety
najkrajsie plaze sardinie

lodný výlet s prehliadkou najznámejších morských jaskýň Blue Marina, Catedrale, Azzura, Fiordo, Cormorani a návšteva známych pláží Sisine a Cala Luna s prestávkou na kúpanie.

barbagia a orgosolo

výlet do mestečka Orgosolo, známeho ako stredisko banditov na ostrove, jeho história je tu zachytená vo farebných maľbách priamo na domoch a obchodoch. Výlet je spojený s prehliadkou sardínskeho folklóru.

ostrov korzika

Bonifacio: plavba loďou cez Bonifácky prieliv (chránená morská rezervácia) do mestečka Bonifacio. Prehliadka starej časti mesta s výhľadom na južné pobrežie Korziky, severné pobrežie Sardínie a súostrovie La Maddalena.

suostrovie la maddalena

výlet na súostrovie s krásnou neporušenou prírodou a nádherným tyrkysovým morom, oblasť sa zvykne nazývať aj ,, stredomorský Karibik,,. Je to jedno z najkrajších miest Stredomoria.

Mapa

Odkaz na mapu umiestnenia hotela

Informatívna poloha hotela (údaj z recenzií bez záruky).

Taliansko

Je krajinou horských masívov, dlhých piesočnatých pláží aj bohatej histórie, ktorú môžeme obdivovať rovnako vo veľkých mestách, ako aj na vidieku. Taliansko sa môže pýšiť svojimi dejinami aj prírodnými krásami, z ktorých 51 je zapísaných do zoznamu pamiatok UNESCO. Či už pôjdete na dovolenku do Talianska v zime alebo v lete, prípadne si ju zvolíte ako cieľ vášho eurovíkendu, talianska kuchyňa vám poskytne kulinárske zážitky, na ktoré budete dlho spomínať. Z prímorských regiónov možno odporučiť najobľúbenejšie Benátsko, taktiež Kalábriu, Palmovú riviéru, Toskánsko, Abruzzo a pod. Počas zimnej sezóny je Taliansko lyžiarskym rajom. Vyznávači zimných športov z celého sveta mieria hlavne do Trentina - Alta Adige, Južného Tirolska, alebo prepojených gigantov Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Rím zase patria medzi najobľúbenejšie ciele vyznávačov eurovíkendov.

Hotely Sardínia