Popis

Popis hotela Pestana Ocean Bay ****

Poloha

hotel v klasickém portugalském stylu se nachází v západní části Funchalu, přímo na pláži Praia Formosa, která je v této části kamenitá, ale jen kousek od hotelu je část s černým lávovým pískem. Hotel je vzdálen 3km od centra Funchalu. V okolí se nachází dostatek barů a restaurací.

Vybavení hotelu

venkovní bazén, parkoviště, Wi-Fi, fitness centrum, wellness centrum, sauna a vířivka, restaurace a 2 bary, shuttle bus do Funchalu, konferenční místnost, prádelna a čistírna, lékař, animační programy, vodní sporty, plážové sporty, potápění, výlety do okolí.

Vybavení pokoje

Pokoj typu Studio s výhledem do zahrady je vybaveno klimatizací, balkonem nebo terasou, plně vybaveným kuchyňským koutem, satelitní televizí, vysoušečem vlasů, telefonem, ledničkou, trezorem.

Stravování v hotelu

all inclusive.

Služby v ceně zájezdu

klimatizace, fitness centrum, Wi-Fi, parkoviště, sauna a vířivka, shuttle bus do Funchalu, plážové sporty.

Služby za poplatek

wellness centrum, prádelna a čistírna, lékař, vodní sporty, výlety do okolí.

Portugalsko

Z dvoch krajín na Pyrenejskom polostrove predstavuje Portugalsko tú menšiu a hlavne nedocenenú turistickú destináciu. Portugalsko láka každoročne tisíce Slovákov na vôňu pomarančov i ďalšieho ovocia, ako aj na chuť pravého portského vína. Juh krajiny je preslávený nádhernými plážami a bohatým nočným životom. Ide predovšetkým o oblasť Algarve, kde je vybudovaných najviac hotelov a je tu najteplejšie more v rámci Portugalska. Stred krajiny uspokojí milovníkov histórie vďaka početným kultúrnym pamiatkam a hlavnému mestu Lisabon. Sever zas vábi na staré ľudové tradície v malých dedinkách a na povestné vínne pivnice. Je tu najväčšia sila portugalského patriotizmu a centrom oblasti je veľmi známe Porto. Portugalsko má asi desať a pol milióna obyvateľov, asi rovnako ako Česká republika. K Portugalsku patria aj ďalšie dve obľúbené ostrovné destinácie, ktorými sú Azorské ostrovy a Madeira.

Od 1.5.2017 bude v meste Santa Cruz na portugalskom ostrove Madeira vyberaná pobytová taxa ecotax vo výške 1 EUR/os./noc, max 5 EUR/os./pobyt. Poplatok bude hradený priamo v mieste pobytu ubytovateľovi. Nariadenie sa vzťahuje na všetky typy ubytovacích zariadení v obci Santa Cruz. Od poplatku sú oslobodené osoby do 18 rokov.