300 m od pláže | Typ pláže: kamenistá, obtiažny prístup

Popis

Popis hotela Residencial Monumental **

Poloha

jednoduchý hotel pro nenáročné, kteří hledají čisté a levně ubytování se nachází u oblíbené pobřežní promenády Lido. Cca 200m od hotelu se nachází veřejný park se vstupem do moře. V okolí množství restaurací, barů a nákupních možností.

Vybavení hotelu

Wi-Fi, sluneční terasa s lehátky, restaurace „Chancellery“, která se nachází pod hotelem. Nedaleko hotelu je také oblíbená restaurace „Grany´s House“, kde mají hoteloví klienti slevu 20%, výlety do okolí.

Vybavení pokoje

Pokoj typu standard je vybaven televizí, telefonem, některé pokoje balkonem (za příplatek), trezorem, ledničkou, Wi-Fi.

Stravování v hotelu

kontinentální snídaně formou bufetu. Za příplatek možnost polopenze.

Služby v ceně zájezdu

Wi-Fi.

Služby za poplatek

výlety do okolí.

Mapa

Odkaz na mapu umiestnenia hotela

Informatívna poloha hotela (údaj z recenzií bez záruky).

Portugalsko

Z dvoch krajín na Pyrenejskom polostrove predstavuje Portugalsko tú menšiu a hlavne nedocenenú turistickú destináciu. Portugalsko láka každoročne tisíce Slovákov na vôňu pomarančov i ďalšieho ovocia, ako aj na chuť pravého portského vína. Juh krajiny je preslávený nádhernými plážami a bohatým nočným životom. Ide predovšetkým o oblasť Algarve, kde je vybudovaných najviac hotelov a je tu najteplejšie more v rámci Portugalska. Stred krajiny uspokojí milovníkov histórie vďaka početným kultúrnym pamiatkam a hlavnému mestu Lisabon. Sever zas vábi na staré ľudové tradície v malých dedinkách a na povestné vínne pivnice. Je tu najväčšia sila portugalského patriotizmu a centrom oblasti je veľmi známe Porto. Portugalsko má asi desať a pol milióna obyvateľov, asi rovnako ako Česká republika. K Portugalsku patria aj ďalšie dve obľúbené ostrovné destinácie, ktorými sú Azorské ostrovy a Madeira.

Od 1.5.2017 bude v meste Santa Cruz na portugalskom ostrove Madeira vyberaná pobytová taxa ecotax vo výške 1 EUR/os./noc, max 5 EUR/os./pobyt. Poplatok bude hradený priamo v mieste pobytu ubytovateľovi. Nariadenie sa vzťahuje na všetky typy ubytovacích zariadení v obci Santa Cruz. Od poplatku sú oslobodené osoby do 18 rokov.