Hotel Sirma

  Turecko, Side

Hotel Sirma

    Turecko, Side, Turecká riviéra, Side
Tento hotel nie je aktuálne v ponuke
Popis lokality

Patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská. Leží na brehoch Stredozemného mora iba cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apolónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. V blízkosti Side je známe antické mesto Aspendos s nádherným amfiteátrom. Stredisko je známe upravenými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kvalitnými službami. V Side sa nachádza množstvo reštaurácií, barov, diskoték, obchodov, turecký bazár i prístav.

Ubytovanie

Hotel Sirma je situovany v zelenej subtropickej záhrade, ktorá vedie priamo ku piesočnatej pláži. Obchodíky sú hneď pri hoteli. Do historického mestečka Side je to asi 2,5 kilometra. Vzdialenosti pláž 50 m centrum (Side) 2,5 km nákupné možnosti 20 m letisko 60 km Ubytovanie dvojlôžkové izby, možnosť jednej prístelky (dieťa do 7r.) v hlavnej budove dvojlôžkové izby "Garden" vo vilkách, možnosť jednej prístelky možnosť ubytovania v rodinnych izbách (FAM) pre 4-5 osôb vo vilkách jednolôžkové izby (za príplatok) TV/SAT, telefón klimatizácia, minichladnička WiFi (za poplatok) trezor (za poplatok) vlastné sociálne zariadenie, sušič vlasov balkón Vybavenie hotela národná kategorizácia (****) vstupná hala s recepciou lobby bar, WiFi pripojenie v lobby (zdarma) vyťah reštaurácia á la carte reštaurácia (za poplatok) bazén s oddelenou detskou časťou ležadlá a slnečníky pri bazéne (zdarma) sauna, masáže (za poplatok) fitness centrum, turecké kúpele práčovňa a čistiareň (za poplatok) lekárska služba (za poplatok)

Stravovanie

All inclusive. raňajky, obedy a večere formou bufetovych stolov alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej vyroby (10.00 - 23.00) ľahké popoludňajšie občerstvenie (káva, čaj, koláče, snack) za poplatok: vybrané importované nápoje a fľaškové víno, čerstvé ovocné šťavy, zmrzlina, turecká káva

Pláž

piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora ležadlá a slnečníky (zdarma) plážové osušky (za poplatok)

Šport a zábava

príležitostné denné a večerné animácie pre deti a dospelych miniklub pre deti (4-12 rokov) detské ihrisko šípky, boccia, stolny tenis plážovy volejbal vodné športy na pláži (za poplatok)

Doprava

letecky Bratislava, Sliač, Košice, Poprad trvanie letu 2 hod. 20 min. transfer cca 70 min.

Mienka CK

Menší rodinny hotelovy komplex skladajúci sa z hotelovej budovy a viliek ukrytych v zelenej záhrade. Leží pri krásnej piesočnatej pláži.

Neoficiálne informácie o hoteli
(údaje z recenzií bez záruky)

Sirma ****
Typ pláže: piesočnatá
Vzdialenosť od pláže: priamo pri pláži

0220 665 410 Číslo zájazdu: 990 341
Dnes 8–14.30 h

Lokalita

https://www.zajazdy.sk/dovolenka-hotel-sirma-side-turecko-z990341/#mapa
Informatívna poloha hotela (údaj z recenzií bez záruky).

Turecko

Turecko je štátom, ktorý ponúka hneď niekoľko zaujímavostí. Svojou rozlohou súčasne zasahuje do juhovýchodnej Európy i Ázie a jeho prielivy Bospor a Dardanely spájajú Čierne a Egejské more. Z tohto dôvodu je tiež označované za bránu Orientu. Práve orientálna kultúra je lákadlom a motívom pre mnohých turistov na návštevu tejto destinácie. V Turecku sa rozprestierajú krásne pláže pri Stredozemnom mori, no zároveň je to aj krajina s bohatou históriou, ktorú dokumentujú početné antické pamiatky. Dovolenka v Turecku tak nemusí byť spojená len s odpočinkom na plážach. Môžete sa tu tiež vydať za poznávaním historických pamätihodností celosvetového významu alebo odhaliť prírodné bohatstvo hôr neďaleko pobrežia. Turecká klíma sa v lete vyznačuje veľmi horúcim počasím a v období od konca mája do októbra zaručuje príjemnú dovolenku pri mori. Turecko patrí medzi typické letecké destinácie a najobľúbenejšími letoviskami sú Alanya, Antalya, Side alebo všeobecne známa Turecká riviéra.