Popis

Popis hotela Som Siurell ***

Popis lokality

Letovisko Sa Coma sa nachádza na vychodnom pobreží ostrova, južne od Calla Millor. Tieto dve strediská delí od seba len polostrov Punta de n´Amer, dnes prírodná rezervácia, na ktorej sa tyci zrúcanina strážnej veže postavenej v 17. storocí. Sa Coma je jedno z najkrajších letovísk na ostrove. Pozdlž 1 km dlhej pláže sa tiahne pešia promenáda, ktorá je čiastočne tienená palmami a píniami.

Info

Hotel Seasun Siurell leží neďaleko od pláže v menšom príjemnom letovisku Sa Coma. Vzdialenosti pláž 150 m centrum 500 m nákupné možnosti 200 m letisko 65 km

Ubytovanie

Ubytovanie: dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek Junior Suite pre 2 - 4 osoby (za príplatok) klimatizácia (zdarma) WiFi (zdarma) TV/SAT, telefón minichladnička trezor (za poplatok) vlastné sociálne zariadenie, sušič na vlasy balkón alebo terasa Vybavenie hotela: recepcia WiFi (zdarma) reštaurácia, bar pri bazéne, kaviareň vonkajší bazén, detský bazén ležadlá a slnečníky pri bazéne (zdarma) detské ihrisko, miniklub výťah stolný tenis, biliard (za poplatok) požičovňa bicyklov (za poplatok)

Stravovanie

all inclusive raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby, pivo, víno (10:30 - 23.00) ľahké občerstvenie počas dňa, hamburger, hot-dog (11:00 - 12:30 a 16:00 - 18:00) zmrzlina pre deti (11:00 – 18:00)

Pláž

piesočnatá pláž s bielym pieskom a pozvoľným vstupom do mora ležadlá a slnečníky (za poplatok)

Šport a zábava

animačný program pre deti a dospelých miniklub pre deti 4 - 8 rokov klub pre tínedžerov 9-14 rokov diskotéky v okolí vodné športy na pláži (za poplatok)

Doprava

letecky Bratislava trvanie letu 2 hod. 30 min transfer cca 60 min

Mienka CK

 Hotel poskytuje dobré služby za veľmi prijateľné ceny. Všetko je tu po ruke. Pláž, obchody, korzo.

Španielsko

Španielsko zaberá väčšinu Pyrenejského polostrova. Jeho súčasťou sú aj Kanárske ostrovy a známe Baleárske ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárske ostrovy sú známou celoročne vyhľadávanou destináciou, kde môžete spoznávať Gran Canariu, Tenerife alebo Fuerteventuru. Pevninská časť Španielska je veľmi rôznorodá. Vo vnútrozemí je skôr hornatá a severnú hranicu tvorí horský masív Pyreneje. Najväčšie turistické lákadlo jednoznačne predstavujú španielske pláže a množstvo architektonických a kultúrnych zážitkov, ktoré táto krajina ponúka po celý rok. Najatraktívnejšie pevninské riviéry sú Costa Brava a Andalúzia. Určite vás nadchne španielsky temperament, výborná kuchyňa, národná hrdosť a tradície. Krajina je rajom pre pestovanie ovocia a zeleniny. Španielsko je aj krajinou eurovíkendov (Madrid a Barcelona). Panujú tu horúce letá ojedinele s teplotami až okolo 40 °C. Andalúzia ponúka letné počasie až do októbra, Kanárske ostrovy sú celoročne vhodným miestom pre cestovateľské zážitky.

Na Baleárských ostrovoch bola novo zavedená turistická taxa, ktorá závisí na ktegórii hotela, v ktorom sú klienti ubytovaní:

Výška turistickej taxy (vrátane dane) je stanovená vládou a závisí na oficiálnej kategórii ubytovacieho zariadenia, v ktorom sú klienti ubytovaní.

Hlavná sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedľajšia sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pre všetky osoby nad 16 rokov, ktoré navštívia Baleárské ostrovy. Klienti, ktorí trávia na ostrovoch 9 dní a viac, platí od 9. dňa 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vyberaná v hotovosti na mieste pobytu, priamo v ubytovacích zariadeniach

Hotely Mallorca