250 m od pláže | Typ pláže: betónové pláty, obtiažny prístup, skalnatá

Popis

Popis hotela The Jardins d’Ajuda Suite Hotel ****

Poloha:

hotel se nachází v západní části Funchalu, nedaleko Lido promenády, v bezprostřední blízkosti nákupního centra Forum Madeira a asi 4 km od centra Funchalu. Kamenitá pláž s betonovými platy je vzdálena asi 500 m, přístup k moři je po schodišti a do moře po žebříku. Asi 900 m od hotelu je písčito-oblázková pláž s černým pískem. Do centra Funchalu jezdí několikrát denně hotelový minibus zdarma, zastávka linkového autobusu je také nedaleko. Letiště leží přibližně 23 km od hotelu.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování v prostorných dvoulůžkových pokojích, studiích, apartmánech a suitách s možností až 2 přistýlek (kromě pokojů). Studia a pokoje mají koupelnu (sprcha, toaleta, fén), kuchyňský kout (malá lednička, vařič, základní nádobí), sat. TV, telefon, sejf (za poplatek), klimatizaci, balkón nebo terasu s výhledem do krajiny, částečným nebo plným výhledem na moře (za příplatek). Apartmány a suity mají navíc oddělenou ložnici od obývací části.

Vybavení a služby hotelu:

recepce, restaurace, koktejlový bar, kavárna, parkoviště, výtah, internetový koutek (za poplatek), Wi-Fi v lobby zdarma, kadeřnictví, konferenční sál.

Sport a zábava:

fitness a wellness centrum (masáže, sauna, parní lázeň), vnitřní a venkovní vyhřívaný bazén.

Stravování:

snídaně formou bufetu. Možnost dokoupení polopenze nebo plné penze formou bufetu.

Vzdálenosti:

vstup do oceánu: cca 500 m
písčito-oblázková pláž: cca 900 m
Funchal: cca 4 km

Mapa

Odkaz na mapu umiestnenia hotela

Informatívna poloha hotela (údaj z recenzií bez záruky).

Portugalsko

Z dvoch krajín na Pyrenejskom polostrove predstavuje Portugalsko tú menšiu a hlavne nedocenenú turistickú destináciu. Portugalsko láka každoročne tisíce Slovákov na vôňu pomarančov i ďalšieho ovocia, ako aj na chuť pravého portského vína. Juh krajiny je preslávený nádhernými plážami a bohatým nočným životom. Ide predovšetkým o oblasť Algarve, kde je vybudovaných najviac hotelov a je tu najteplejšie more v rámci Portugalska. Stred krajiny uspokojí milovníkov histórie vďaka početným kultúrnym pamiatkam a hlavnému mestu Lisabon. Sever zas vábi na staré ľudové tradície v malých dedinkách a na povestné vínne pivnice. Je tu najväčšia sila portugalského patriotizmu a centrom oblasti je veľmi známe Porto. Portugalsko má asi desať a pol milióna obyvateľov, asi rovnako ako Česká republika. K Portugalsku patria aj ďalšie dve obľúbené ostrovné destinácie, ktorými sú Azorské ostrovy a Madeira.

Od 1.5.2017 bude v meste Santa Cruz na portugalskom ostrove Madeira vyberaná pobytová taxa ecotax vo výške 1 EUR/os./noc, max 5 EUR/os./pobyt. Poplatok bude hradený priamo v mieste pobytu ubytovateľovi. Nariadenie sa vzťahuje na všetky typy ubytovacích zariadení v obci Santa Cruz. Od poplatku sú oslobodené osoby do 18 rokov.

The Jardins d’Ajuda Suite Hotel ****